Agnieszka Grzybowska – Sowa

Lektor i korepetytor języka polskiego

.
.
Jestem absolwentką filologii polskiej. Ukończyłam studia magisterskie o specjalności nauczanie polonistyczne wśród obcokrajowców (Uniwersytet Śląski w Katowicach) oraz podyplomowe studia logopedyczne. Praktyki w kierunku nauczania języka polskiego jako obcego odbyłam w Szkole Kultury i Języka Polskiego w Katowicach, gdzie prowadziłam zajęcia z grupami wielojęzykowymi i wielokulturowymi. W nauczaniu i dobieraniu metody (wiem, że każdy przychodzi z własnymi potrzebami) staram się uwzględniać podobieństwa oraz różnice kulturowe. Nauka języka jest również nauką o jego kulturze. Prowadzę także zajęcia przygotowujące do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, również skierowane do uczniów, dla których język polski nie jest głównym przedmiotem zainteresowania oraz młodzieży polonijnej.
  • Fascynuje mnie wielokulturowość, zwłaszcza kulinarna.
  • Moją pasją jest rękodzieło; często wykorzystuje samodzielnie przygotowane pomoce dydaktyczne (gry, fiszki, tablice tematyczne).
  • W liceum nie lubiłam lekcji języka polskiego, dopiero przygotowując się do matury, uświadomiłam sobie, że literatura naprawdę jest interesująca.
  • Zajęcia (skierowane do obcokrajowców, bo co do innych pewnie nie ma wątpliwości) staram się prowadzić przede wszystkim w języku polskim – to często jedyna okazja do bezstresowego rozwijania umiejętności komunikacyjnych.
  • Uwielbiam zwierzęta, a szczególnym uczuciem darzę psy, najchętniej przygarnęłabym wszystkie bezpańskie.
  • Nie lubię przesądów i kocham poniedziałki.

Inne języki

.

Angielski

.

Czeski

.

Hiszpański

.

Francuski

.

Rosyjski

.

Włoski

.

Niemiecki

.

Ukraiński

 
Napisz do nas