Warsztaty

WARSZTATY: ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE Z MISJĄ ROBOT


19 stycznia 2018

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach z robotyki i programowania z Misją Robot w Akcencie! Robotyka dla najmłodszych! (6-8 lat) Zajęcia z Lego WeDo poprzez zabawę wprowadzą Twoje dziecko w świat robotyki i programowania. Uczestnicy zbudują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego oprogramowania. Warsztaty Lego WeDo 1.0 i WeDo 2 to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego. Zajęcia trwają 60 minut. Każde warsztaty podzielone są na trzy podstawowe etapy:
 1. Informacje wstępne, planowanie i omówienie zadań.
 2. Budowa i nauka programowania.
 3. Realizacja wcześniej zaplanowanych misji i zadań.
Warsztaty z Misją Robot nie tylko gwarantują doskonałą zabawę, ale także rozwijają w dzieciach logiczne myślenie, kreatywność oraz zdolności manualne. Robotyka dla starszych dzieci (8-12 lat) Zajęcia z Lego WeDo wprowadzą Twoje dziecko w świat robotyki i programowania. Uczestnicy zbudują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego oprogramowania. Warsztaty Lego WeDo 2 to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób. Zajęcia dostosowujemy do poziomu zaawansowania uczniów. Kolejnym etapem, po opanowaniu przez uczestników podstaw budowy i funkcjonalności robotów, jest  konstrukcja projektów nie za pomocą instrukcji, a na podstawie przedstawionej ilustracji. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego. Jest to  wymagające zadanie, które jednak już po kilku zajęciach nie będzie sprawiać Twojemu dziecku trudności. Opanowanie tych umiejętności da dziecku niezliczone możliwości dalszego zgłębiania tajników robotyki i programowania – ukształtowania wspaniałej pasji, która jak żadna inna rozwija zdolności logicznego myślenia, planowania czy przewidywania, a także pobudza kreatywność i buduje sprawność manualną. Taka pasja, wykształcona już na etapie wczesnoszkolnym, może dać podstawy wspaniałej przyszłości, także zawodowej.   Zajęcia trwają 90 minut. Każde warsztaty podzielone są na 3 podstawowe etapy:
 1. Informacje wstępne, planowanie i omówienie zadań
 2. Budowa i nauka programowania.
 3. Realizacja wcześniej zaplanowanych misji i zadań.
  Co dają nasze zajęcia? Pozwól dziecku odkryć swoje pasje!
 • rozwijają zdolności logicznego myślenia, planowania i przewidywania; Programowanie opiera się właśnie o logikę – każde zadanie, nawet najprostsze, wymaga wcześniejszego przemyślenia, zaplanowania właściwej kolejności „bloków” (ogniw) danego układu, a w przypadku wystąpienia błędu – zlokalizowanie go i poprawienie układu.
 • pobudzają kreatywność i rozwijają zdolności manualne; Opanowanie podstawowych umiejętności daje dziecku możliwość budowy i zaprogramowania własnych konstrukcji, ograniczonych jedynie jego własną wyobraźnią.
 • znakomite perspektywy zawodowe w przyszłości; Szacuje się, że za nieco ponad dwadzieścia lat połowa aktualnych zawodów zniknie, a ich zadania będą za nas realizować roboty; niemal każde urządzenie w domu będzie już podłączone do internetu i obsługiwane za pomocą telefonu… Tylko kto zaprogramuje wszystkie te urządzenia? No właśnie – być może właśnie Twoje dziecko! Taka wizja przyszłości jest bardzo realna, a zapotrzebowanie na programistów, robotyków i automatyków stale rośnie. Daj szansę swojemu dziecku już teraz, a być może właśnie dzięki temu odkryje swoją pasję do techniki, robotów i programowania, a w przyszłości zyska świetną pozycję na rynku pracy?
 • Programowanie jest właśnie wprowadzane do programu nauczania w szkołach podstawowych – uczestnictwo w naszych zajęciach pozwoli Twojemu dziecku być o kilka kroków do przodu i da mu świetne podstawy, przekazane w przystępnej formie zabawy;
 • nasze zajęcia są po prostu dla dzieci ogromną radością, a budowa i programowanie robotów sprawia im niesamowitą satysfakcję!
W Pracowni Filmu Animowanego dzieci dowiedzą się jak stworzyć ruchomy świat bajek. Zrealizują własne filmy przy użyciu różnych technik tradycyjnych: rysunków, wycinanek, plasteliny, malarstwa. Poznają wszystkie etapy pracy nad filmem: tworzenie scenariusza, scenografii, postaci, reżyserii, animowania, udźwiękowienia. To świetna zabawa w małego filmowca oraz możliwość nieograniczonej kreacji. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Prowadząca zajęcia, Sylwia Dwornicka ukończyła kierunki Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego oraz Fotografia na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.  Uczestniczka warsztatów teatralnych z zakresu: aktorstwa, pantomimy, ruchu scenicznego, tańca, teatru lalkowego, scenopisarstwa, dźwięku w filmie. Prowadzi zajęcia filmowe i teatralne dla dzieci. Aktorka Teatru Monitoring z Jastrzębia-Zdroju.

Warsztaty czekają.


Zapisz się już teraz!