Aktualności

DARMOWE WARSZTATY Z ROBOTYKI Z LEGO WeDo


19 stycznia 2018

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach pokazowych z robotyki z wykorzystaniem robotów Lego WeDo i Lego WeDo 2!  
 • Zajęcia z Lego WeDo poprzez zabawę wprowadzą Twoje dziecko w świat robotyki i programowania. Uczestnicy zbudują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego oprogramowania. Warsztaty Lego WeDo 1.0 i WeDo 2 to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku uczestników, a sposób ich prowadzenia do poziomu zaawansowania dzieci.
 
 • Po więcej informacji o naszych zajęciach zapraszamy do zakładki „Oferta⇒Warsztaty” (klik).
 • Zajęcia odbędą się w naszej siedzibie przy ul. Pokoju 1 w Cieszynie:
  • w poniedziałek, 29 stycznia br. w godzinach 11:00-12:00 oraz 12:30-13:30, a także
  • w poniedziałek, 5 lutego br. w godzinach 11:00-12:00 oraz 12:30-13:30.
 • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami!  

 • Termin: 5-9.02.2018 r.
 • Wiek: 7-12 lat
 • W programie półkolonii m.in.:  
  • 7 godzin warsztatów z robotyki
  • 10 godzin zajęć z języka angielskiego
  • wyjazd do Bielska-Białej – Park Trampolin + spacer po mieście z przewodnikiem
  • wyjście do muzeum drukarstwa w Cieszynie – zwiedzanie + warsztaty
  • wyjazd do Beskidzkiego Centrum Naukotechnika w Świnnej
  • wyjście na lodowisko
  Łączna cena: 369 zł 

   

WARSZTATY: PRACOWNIA FILMU ANIMOWANEGO


29 września 2017

W Pracowni Filmu Animowanego dzieci dowiedzą się jak stworzyć ruchomy świat bajek. Zrealizują własne filmy przy użyciu różnych technik tradycyjnych: rysunków, wycinanek, plasteliny, malarstwa. Poznają wszystkie etapy pracy nad filmem: tworzenie scenariusza, scenografii, postaci, reżyserii, animowania, udźwiękowienia. To świetna zabawa w małego filmowca oraz możliwość nieograniczonej kreacji. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Prowadząca zajęcia, Sylwia Dwornicka ukończyła kierunki Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego oraz Fotografia na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.  Uczestniczka warsztatów teatralnych z zakresu: aktorstwa, pantomimy, ruchu scenicznego, tańca, teatru lalkowego, scenopisarstwa, dźwięku w filmie. Prowadzi zajęcia filmowe i teatralne dla dzieci. Aktorka Teatru Monitoring z Jastrzębia-Zdroju.
Za okazaniem ważnej karty jej posiadaczowi przysługuje rabat w wysokości 10% na wszystkie kursy językowe tłumaczenia oferowane w naszym Centrum Edukacji. Honorujemy również Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, jej posiadaczowi również przysługuje rabat w wysokości 10%! Serdecznie zapraszamy!

Antykariera z Akcentem!


12 kwietnia 2017

Nasze uczennice poprosiły nas o patronach w ich projekcie! Jest to część olimpiady, w której uczniowie wykazują się pracą zespołową i realizują prawdziwe projekty społeczne! Przekonaj się, że to, jaka będzie Twoja przyszłość, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! Przyjdź, zainspiruj się i spełniaj marzenia! Zapraszamy na wydarzenie na Facebooku!

Zapraszamy do naszej szkoły również w soboty!

AKCENT jest teraz dla Was otwarty w godzinach 8:30 – 16:00 w soboty. Jeśli nie mieliście czasu na naukę w ciągu tygodnia, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły właśnie w sobotę!

Ruszyły zapisy na kursy językowe w roku szkolnym 2017/2018


26 sierpnia 2017

Postaw AKCENT na języki obce!

Zajęcia w ramach kursów całorocznych prowadzone są na różnym poziomie zaawansowania w maksymalnie 6-osobowych grupach oraz indywidualnie. Dzieci i młodzież, która w nadchodzącym roku szkolnym zdawać będzie egzamin szóstoklasisty, gimnazjalny lub maturalny zapraszamy na całoroczne kursy przygotowawcze. Zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną!

Osobom uczęszczającym na więcej niż jeden kurs językowy oraz dla każdego kolejnego członka rodziny oferujemy korzystne rabaty. Wcześniejsze zapisy gwarantują elastyczność doboru godzin i terminów zajęć, więc przyjdź i zapisz się już dziś!

Dokładny cennik regularnych kursów znajduje się w zakładkach poszczególnych języków. Link do zakładek znajduje się tutaj.

Pragniemy wszystkich poinformować że siedziba naszej szkoły zmieniła położenie z ulicy Mennicza 38 na Pokoju 1. Poniżej znajduję się mapka z położeniem nowej siedziby:

Informujemy, że AKCENT jest dla Was czynny także przez wakacje!


8 czerwca 2016

AKCENT ? CENTRUM EDUKACJI CZYNNE PRZEZ WAKACJE! Drodzy kursanci, Informujemy, że AKCENT jest dla Was czynny także przez wakacje! Zachęcamy do kontynuacji nauki w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia oraz skorzystania z oferty kursów wakacyjnych: czeski dla dzieci / młodzieży angielski dla dzieci / młodzieży niemiecki dla dzieci / młodzieży hiszpański dla dzieci / młodzieży Dla dorosłych: niemiecki, włoski, angielski, hiszpański, rosyjski, francuski, czeski Możliwe nowe terminy zajęć, zwiększenie ich częstotliwości . Szczegółowe informacje dotyczące kursów wakacyjnych można uzyskać w administracji, lub pod numerem telefonu : 785 562 186, 730 717 888 Decydując się na naukę języków obcych przez wakacje zyskujesz 10% rabatu na zajęcia! Bądź na bieżąco, obserwuj Nas na facebooku! Zapraszamy!
Chcesz poznać język naszych wschodnich sąsiadów? Rosyjski lub ukraiński potrzebny jest Ci w pracy i kontaktach biznesowych? Fascynuje Cię kultura tych krajów? Zapraszamy na spotkanie z naszą lektorką – Aliną Hykavą. Oferujemy kursy grupowe oraz indywidualne zarówno dla początkujących oraz zaawansowanych.

Intensywny wakacyjny kurs języka angielskiego!


7 sierpnia 2015

Chcesz mówić po angielsku, jesteś ciekawy świata? Przyjdź do nas na intensywny, konwersacyjny kurs języka angielskiego. Termin trwania kursu: 11.08?10.09.2015. Zajęcia poprowadzi lektorka, która kilkanaście lat przebywała w USA i w Anglii.
Zajęcia odbywać się będą we wtoki i czwartki po 2 godziny lekcyjne (2×60 minut) z przerwą kawową.Program kursu:
 • prezentowanie się
 • jedzenie
 • podróże
 • ciało
 • wizyta u lekarza
 • zakupy
 • hotel
Pokonaj bariery językowe – zacznij mówić w języku angielskim. Promocyjna cena wakacyjnego kursu: 399 zł/os.
Znasz już podstawy języka czeskiego i chcesz kontynuować naukę? Zapraszamy na wakacyjny kurs języka czeskiego w każdą środę w godz. 19.00?20.30. Koszt 1 lekcji (90 min.) wynosi 36 zł/os.
Przyjdź na bezpłatną lekcję próbną i postaw AKCENT na język czeski! Spiesz się, zostały ostatnie miejsca na wakacyjny kurs języka czeskiego!

Współpraca z wydawnictwem Hueber


1 sierpnia 2015

Akcent ? Centrum Edukacji w Cieszynie nawiązało współpracę z jednym z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez germanistów wydawnictw edukacyjnych ? Hueber (Macmillan Polska). Dzięki tej współpracy nasza szkoła została zaopatrzona w najnowsze podręczniki i materiały edukacyjne tego wydawnictwa. Podręczniki wydawnictwa Hueber Verlag są znane w Polsce od kilkudziesięciu lat. Większość germanistów na całym świecie świetnie zna i lubi pracować z najpopularniejszym podręcznikiem wydawnictwa Hueber ?Themen neu?. Hueber bezpośrednio informuje nauczycieli i lektorów o podręcznikach, materiałach dodatkowych i nowościach wydawniczych. Od stycznia 2013 roku Hueber Polska oraz Macmillan Polska połączyły swoje siły na rynku polskim. Macmillan Polska jest wyłącznym importerem i dystrybutorem wszystkich tytułów wydawnictwa Hueber na terenie Polski. Serdecznie zapraszamy na stronę internetową www.hueber.pl.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych Dni Otwartych naszej szkoły! Galeria zdjęć:

Relacja z Dni Otwartych Centrum Edukacji Akcent 19-20 czerwca 2015


22 czerwca 2015

Dni otwarte Centrum Edukacji – Akcent odbyły się w dniach 19-20 czerwca 2015 roku podczas Święta Trzech Braci. W tym czasie w naszej szkole odbyły się darmowe konwersacje z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego oraz czeskiego. Odwiedzający mieli okazję skosztować produktów i specjałów kulinarnych typowych dla wybranych krajów. Uczestnicy naszych dni otwartych zajadali się brytyjską apple pie, niemieckimi preclami, włoskimi wędlinami oraz czeskimi słodyczami. Frekwencja odwiedzających dopisała, wielu z nich zdecydowało się wybrać Akcent na swoją nową szkołę językową i pozostać z nami na czas najbliższego roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dni Otwartych, dostępnej tutaj.
Zapraszamy na bezpłatne konwersacje w języku angielskim, niemieckim i czeskim w ramach Dni Otwartych podczas Święta Trzech Braci. Piątek, 19 czerwca, od godz. 15.00 do 19.00 Sobota, 20 czerwca, od godz. 14.00 do 18.00